مدیر عامل شرکت سیمان سپاهان در جمع اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت هفته محیط زیست با بیان اینکه سیمان سپاهان سومین کارخانه بزرگ کشور است ، اظهار داشت : سیمان سپاهان توانسته است گام های بزرگ و موثری در زمینه حفظ محیط زیست و توسعه پایدار بردارد. مهندس محمد اسعدی با اشاره به اینکه کشورمان با ظرفیت تولید 80 میلیون تن سیمان در سال چهارمین کشور تولید کننده این محصول استراتژیک در جهان است،افزود : صنعت سیمان صنعتی انرژی بر بوده و اگر این گونه صنایع نسبت به مسائل محیط زیست پیرامون خود بی تفاوت باشند محیط زیست را با چالش روبرو خواهند نمود .

photo 2017 06 19 10 32 25

وی در ادامه خاطر نشان کرد شرکت سیمان سپاهان ظرف چند سال گذشته اقدامات بسیار مهم و تاثیر گذاری را در حوزه محیط زیست انجام داده و توانسته است خود را به عنوان صنعتی پویا دراین زمینه معرفی نماید. مدیر عامل شرکت سیمان سپاهان با اشاره به وضعیت سیمان کشورمان،گفت : در حال حاضر بالغ بر 72 کارخانه و 96 کوره فعال در صنعت داریم. اسعدی با اشاره به اقدامات بزرگ زیست محیطی در شرکت سیمان سپاهان، افزود : این شرکت جزء صنایع پیشرو و دوستدار محیط زیست میباشد و خروجی دودکش های این شرکت بسیار پایین تر از استاندارهای سازمان محیط زیست است. وی در ادامه یاد آور گردید استاندارد سازمان حفاظت محیط زیست 100 میلیگرم بر متر مکعب است این در حالی است که خروجی فیلترهای این شرکت پایین تر از 40 میلیگرم بر مترمکعب می باشد. ایشان تصریح کردند خروجی فیلتر های این شرکت به صورت انلاین توسط سازمان حفاظت از محیط زیست پایش می شود.  

                          

تولید محصول جدید شرکت سیمان سپاهان (سپا سبز) بارویکرد زیست محیطی

مدیرعامل شرکت سیمان سپاهان با اشاره به تولید سیمان سرباره ای به عنوان ویژگی منحصر به فرد این شرکت، افزود: هر میزان که سرباره در تولید سیمان استفاده گردد علاوه بر افزایش مقاومت بتن و سازه ها، گاز گلخانه ای کمتری تولید می شود و طبیعت نیز کمتر تخریب می گردد. وی با اشاره به اینکه این شرکت با سه خط تولید با برترین تکنولوژی روز دنیا،6 آسیاب سیمان،14سیلوی سیمان 12 خط بارگیری کیسه ای و 10خط بارگیری فله در حال فعالیت می باشد ،اظهار داشتند : سیمان سپاهان با استفاده حداکثری از سرباره شرکت ذوب آهن ، در عین حفظ و ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی ، توانسته است با خرید فن آوری روز دنیا و بومی کردن این تکنولوژی با هزینه ای بالغ بر 400میلیارد ریال سیمان جدیدی با عنوان سپا سبز را تولید و روانه بازار نماید که علاوه بر داشتن استحکام و دوام بیشتر نسبت به سیمان های معمولی ، رویکردی کاملا زیست محیطی داشته و در کاهش مصرف انرژی،سوخت های فسیلی و نهایتا کاهش گازهای گلخانه ای بسیار مثمر ثمر بوده است. اسعدی با بیان اینکه آزمایشگاه این شرکت به وسایل روز دنیا مانند دستگاه های ایکس ری و میکروسکوپ پلاریزه مجهز است تصریح کرد، شرکت سیمان سپاهان به دو موضوع کیفیت و محیط زیست به عنوان یک مقوله اعتقادی نگریسته و همواره کوشیده است تا با تولید و تحویل محصولاتی با کیفیت مطلوب و حفظ حقوق شهروندان همجوار نیازهای مشتریان و ذینفعان اجتماعی را برآورده سازد.

 

گفتگوی تخصصی با رئیس HSE شرکت سیمان سپاهان پیرامون مسائل زیست محیطی

photo 2017 06 19 10 33 07

رئیس HSE شرکت سیمان سپاهان در حاشیه نشست خبری،اقدامات این شرکت را در حوزه محیط زیست منحصر به فرد و بی نظیر خواند. مهندس محسن امینی ضمن گرامیداشت هفته محیط زیست و تقدیرو تشکر از زحمات همکاران حفاظت محیط زیست استان ومنطقه مبارکه عملکرد مطلوب این عزیزان را خاطر نشان کردند و افزودند: مساله محیط زیست در شرکت سیمان سپاهان علي رغم وجود چالشهاي عدیده طی سالهای گذشته که ناشی از تنشهای اقتصادی تحمیل شده به این مجموعه صنعتی بوده است با عنايت به تعهدات اخلاقي و قانوني وبا رویکرد تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی همچنان ازالویت های مديريت اين مجموعه بوده و خواهد بود .

هزينه كردن براي فعاليتهاي زيست محيطي نوعي سرمايه گذاري است

رئیس HSE شرکت سیمان سپاهان با اشاره به اقدامات زیست محیطی صورت گرفته بخصوص در زمینه بهرمندی از پیشرفته ترین تجهیزات غبارگیر در این شرکت اظهار داشتند عزم و دغدغه مديريت شركت سيمان سپاهان درخصوص پاسداشت سلامت محيط زيست و احترام به حقوق زيست محيطي كليه ذينفعان اجتماعی در كنار توليد با كيفيت ، تمام تلاشگران عرصه محيط زيست به خصوص در امر كنترل آلودگي هوا را بر آن داشته تا روزبروز بر اساس رسالت سازمان و برنامه هاي استراتژيك خود ، توان مجموعه را مصروف به بهبود هرچه بيشتروضعيت گردانند . ایشان با تاکید براینکه هزینه کردن پیرامون مسائل محیط زیست نوعی سرمایه گذاری است ابراز داشتند در خروجی فیلترهای این شرکت چهار میلیون متر مکعب در ساعت گاز پایش می شود وی در ادامه نسبت به تشریح فعالیت های زیست محیطی این شرکت در سه حوزه آب ، خاک و هوا پرداختند مهندس امینی در پایان از انجام و تعریف چندین پروژه بزرگ زیست محیطی در هر سه خط تولید و مدیریت مصرف انرژی و همچنین حفظ و افزایش 720 هکتار فضای سبز پیرامون شرکت خبر داد و خاطر نشان کردند درسالی که مزین به شعار اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال میباشد مفتخریم که گرامیداشت موازین زیست محیطی را در هفته محیط زیست با گامهای عملی و اجرای پروژه های مد نظر در تحقق شعار های زیست محیطی پشت سر میگذاریم.