تاریخ:
پنجشنبه/۲۷ مرداد/۱۴۰۱
ساعت:

سپاسبز

سپاسبز

سپاسبز

سپاسبز جزء دسته سيمان های آميخته است كه با استفاده از سرباره كوره بلند ذوب آهن و با بهره گيري از تجهيزات پيشرفته و به روش سایش جداگانه با سرمايه گذاري بالغ بر 400 ميليارد ريال تولید می گردد. این محصول علاوه بر داشتن طول عمر و دوام بالاتر نسبت به سيمان هاي متداول، توليد آن تبعات زيست محيطي بسيار كمتري دارد.

مهمترین ویژگی های این محصول عبارتند از: افزایش دوام بتن، افزايش مقاومت فشاری بتن در دراز مدت، مناسب بودن جهت بتن‌ریزی‌های حجیم به ویژه در فصول گرم، کاهش خوردگی آرماتور، نفوذپذیری و انبساط بسیار کم، کاهش مصرف انرژی، کاهش آلودگی زیست محیطی و گازهای آلاینده،کاهش بهای تمام شده.

از ديگر ویژگی‌های "سیمان سپاسبز" :

 مقاومت بالا در برابر تخریب های ناشی از تماس با ترکیبات اسیدی، سولفات ها و یون کلراید

  نفوذپذیری بسیارکم بدلیل کاهش تخلخل در بتن تولید شده

  عمر طولانی تر سازه های بتنی ساخته شده با این محصول

  قابلیت کارپذیری بهتر از سیمانهای متداول

  گرمای هیدراتاسیون پایین تر (که با افزایش درصد سرباره قابلیت کاهش آن وجود خواهد داشت)

  روند افزایش مقاومت بتن تولید شده از این محصول پس از سن 28 روز همچنان تداوم داشته و تا سن 180 روز حدود 25 درصد افزایش خواهد داشت که این امر در بتن تولید شده با سیمانهای پرتلند متداول پس از 28 روز فاقد رشد قابل توجه می باشد.

  کاهش تولید گاز co2 : که به ازای تولید هر تن سیمان حدود یک تن گاز co2 تولید می گردد ولی برای تولید هر تن سرباره حدود 30 کیلوگرم co2 تولید می شود که در نتیجه با افزون سرباره به محصول سیمان حجم گاز co2 تولید شده به مراتب کاهش خواهد یافت

  مناسب جهت سازه های دریایی و ساحلی و مناطق کویری که در معرض ترکیبات مخرب بتن قرار دارند.

سپاسبز